raty przez internet leasing przez internet

Jak urządzić pokój dziecka zależnie od wieku? Sprawdziliśmy!

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym Twoja pociecha nie tylko realizuje obowiązki, ale także – rozwija zainteresowania. Warto zatem odpowiednio do zaaranżować. Nie wiesz, czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Już teraz sprawdź, jak urządzić pokój dziecka, biorąc pod uwagę wiek pociechy, a także – ilość lokatorów zajmujących jedno pomieszczenie. Jesteśmy przekonani, że wielość rozwiązań pozytywnie Cię zaskoczy!

Nie wiesz, od czego zacząć dekorację dziecięcego pokoju? Najlepiej – od znalezienia odpowiedzi na najważniejsze pytania – ilu osobom dedykowane jest pomieszczenie, jaki jest wiek użytkowników i czym się interesują. Takie informacje pozwolą Ci rozsądnie rozplanować przestrzeń i dadzą pewność, że wszystko się zmieści! 

Podstawowe zasady aranżacji dziecięcego pokoju

Szukając inspiracji, jak urządzić pokój dziecka, warto kierować się podstawowymi zasadami aranżacji, odnoszącymi się do podziału pokoju na strefy. W pomieszczeniu dedykowanemu dziecku (bez względu na wiek), powinny być wydzielone strefy – snu i relaksu, nauki, a także – zabawy i rozrywki. 

W pierwszej bez wątpienia musi znaleźć się wygodne łóżko, w drugiej – funkcjonalne biurko i regały, a w ostatniej – konsola, telewizor albo laptop. Nie można zapominać również o planszówkach i ciekawych książkach.  Jakie rozwiązania wybrać do pokoju przedszkolaka, a jakie – do pokoju ucznia? Czy pokój młodzieżowy będzie taki sam? Sprawdziliśmy!

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Maluch w wieku przedszkolnym wciąż ma nieograniczoną wyobraźnię i chętnie wybiera kolorowe meble i dodatki. Jak urządzić pokój dziecka? Warto postawić na fantazyjne rozwiązania – niebanalne szafy, a także – biurka i komody z niecodziennymi dekoracjami. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Rozsądnie będzie stworzyć zestaw z elementów dostępnych w ramach jednej kolekcji albo wybrać tylko jeden, charakterystyczny akcent. 

W pokoju przedszkolaka równie ważna co design jest wygoda. Meble nie powinny być zbyt duże i obszerne. Wbrew powszechnej opinii, nie warto kupować wyposażenia na zaś. W strefie spania pamiętaj, by umieścić łóżko z odpowiednio dopasowanym materacem i stolik nocny – na nim swoje miejsce znajdzie lampka, często niezbędna, by maluch mógł spokojnie zasnąć. 

Pokój ucznia – musi być kolorowo i praktycznie

Nikt nie powiedział, że w pokoju ucznia, zwłaszcza młodszego musisz rezygnować ze wzorów dedykowanych najmłodszym. Kolorowe biurko uatrakcyjni naukę, a przemyślany układ mebli pozwoli zaoszczędzić miejsce na zabawę.

Doskonałym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego okazują się kompletne zestawy mebli. Praktyczne, maksymalnie funkcjonalne i kolorowe, nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo – proponują całą masę udogodnień. Wśród najważniejszych należy wymienić odrębną strefę spania, wygodne i bezpieczne schody, prowadzące do łóżka na piętrze oraz pojemne szafy. 

Pokój nastolatka – wybierz meble, które zapewnią komfort nauki i swobodę rozwijania pasji

Komfort nauki i swoboda rozwijania pasji, to najważniejsze cechy młodzieżowego pokoju. Tutaj, podobnie jak w pokoju ucznia, doskonale sprawdzą się gotowe zestawy, łączące wszystkie strefy w jednym meblu! Piętrowe łóżko to nie jedyna atrakcja kompletu – bezpośrednio pod nim umieszczona została przestronna szafa, wygodne biurko i praktyczne półki. Wiodące na górę schody kryją wewnątrz… szuflady! 

A co z kolorystyką? Biała baza to propozycja dla wszystkich – zwłaszcza że możesz ją uzupełnić tak, jak chcesz, dobierając odpowiednie fronty. 

Jakie meble do pokoju rodzeństwa?

Jak urządzić pokój dziecka, które dzieli przestrzeń ze starszym albo młodszym rodzeństwem? Z pomocą dwu i trzyosobowe łóżka piętrowe. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Powodów jest kilka – każda z Twoich pociech ma do dyspozycji przestronną przestrzeń do spania, a całość zajmuje dokładnie tyle miejsca, co pojedynczy model! 

To jednak nie wszystko – niezbędne okażą się również biurka i pojemne szafy. O ile w pokoju dwuosobowym (jeśli pozwala na to metraż) możesz umieścić dwa kompletne zestawy młodzieżowe (czyli jeden mebel obejmujący wszystkie strefy aranżacji), w przypadku trzech lokatorów warto kupować pojedyncze meble i dopasowywać je do potrzeb pomieszczenia.